Uue teletorni projekti kallal töötab hulk eksperte, teiste hulgas KOKO arhitektuuribüroo arhitektid, ehitusinsenerid ning konsultandid. Üks neist, Kristel Oitmaa firmast Continuum Group räägib, et torni 21. korrus, kus varem oli restoran, kujundatakse tulevikuliseks ja ulmeliseks ruumiks, kus on võimalik mitmesuguste innovatiivsete esitlusviiside kaasabil Tallinna linna panoraamvaadet nautida. Samale korrusele tuleb ka kohvik.

22. korrusel, mis seni oli külastajatele suletud, tutvustatakse aga püsinäituse kujul eestlaste rahvusvahelisi saavutusi.

Idee järgi võiks seal kindlasti olla esitletud näiteks professor Einasto tumeaine ja kosmilise kärgstruktuuri teooria, 400 miljoni kasutajaga Skype, inimkeha skänner, piimhappebakterid, aga miks mitte ka näiteks meie animafilmide loojate või muusikute loomingut. Sellele korrusele tuleb ka võrkudega turvatud väliterass tugevama närvikavaga külastajate tarvis.

"Tallinna Teletorni väljapanekud ja kogu atmosfäär saab olema maksimaalselt innovatiivne ja n-ö imedemaa, tekitades külastajates tugevaid "vau"-elamusi. Torn nagu ufo ... selline tulevikumaailm!" ütleb Oitmaa.

Uueneb ka torni pääslaala, välja vahetatakse liftid. Välisfassaadi tuuakse lisavalgustust. 

Oitmaa sõnul läheb kogu projekt maksma ligi 100 miljonit krooni, millest lõviosa peaks tulema ELi fondidest. Ehitusega plaanitakse algust teha tuleval aastal ning uuenenud torn avatakse 2011. aasta mais.