Kalle Tarien (57) vajab oma teises pensioni­sambas „luku taga“ olevat 30 000 eurot, et säilitada elustandard ja oma tervist turgutada. Saatuselöögid on teinud kunagisest kõrge­palgalisest tippjuhist ravimatult haige töövõimetuspensionäri.

Kalle Tarien kõnnib aeglaselt, longates ja ettevaatlikult. Kunagi ambitsioonikat, enesekindlat ja sportlikku meest on elu rängalt räsinud. Tal on vähkkasvaja neerudes ja kopsus ning siirded ajus.

Lisaks on suhkruhaigus teinud oma töö. Mees vajab iga päev insuliinisüste. Iga päev tuleb ka tablette neelata südame rütmihäirete ja muude probleemide leevenduseks. „Minu allakäik on olnud totaalne,“ ütleb ta.

Kümneid kordi on Tarien viimastel aastatel haiglaravil või arsti juures käinud. Neli korda sõitnud kiir­abiautos. Ta lonksab iga natukese aja tagant vett ning vabandab, et ajumetastaasid võivad kaasa tuua kõnehäireid.

Tööl pole mees saanud käia aastaid, sest on tunnistatud 100 protsenti töövõimetuks. Käsi ei funktsioneeri, mälu jupsib, liikumine on vaevaline. Talvel libedaga ei saa üldse välja.

Tarien ütleb, et peab praegu toime tulema kümme korda väiksema rahaga kui headel päevadel. Ta töötas aastail 2002–2006 Eesti Posti juhatuse liikmena ning seejärel Soome Posti ühe divisjoni juhina. Seal oli tema kuupalk üle 7000 euro.

.

Avalehele
188 Kommentaari
Loe veel: