Evelin Ilves(38) KesIngrid Rüütel(70) 
Kuni 2004 Evelin Int-Lambot 

Nimi enne abielu praeguse presidendi- kandidaadiga 

Kuni 1958 Ingrid Ruus 
13 mln maksnud "Welcome to Estonia" märk, mille väljatöötamist Evelin juhtis EAS projektijuhina 2001-2002. Vapiloom Ingridi nukk ETV "Pehmetes ja karvastes"
"See on üsna vastik, aga ma ikka vaatan, et kursis olla." (P&aum l;rnu PM, 12.2005 )
Viljandimaa Abja valla Ärma talu perenaine Amet Pärimuskultuuri uurija. Kirjandusmuuseumi etnomusikoloogia osakonna vanemteadur 
Sihtasutuse Hans Rebase Euroopa Instituut juhatuse liige. Ermamaa OÜ osanik ja juhatuse liige.
Ermamaa rajab Ärma talu juurde külalistemaja -raamatukogu -konverentsikeskust, kus saab tutvuda Toomas Hendrik Ilvese mahuka välispoliitilise raamatukoguga.
OÜ Ermamaa sai tänavu kevadel EAS-ilt projektile "Turismiobjekt ERMA PARK" 2,97 miljonit krooni toetust. 
Veel ameteid Rahvusvahelise Fennougristide Komitee liige, Rahvusvahelise Rahvamuusika Nõukogu (International Council for Traditional Music) eesti rahvussektsiooni esimees, Eesti Rahvusliku Folkloorinõukogu esimees ning Rahvusvahelise Folkloorifestivalide ja Rahvakunsti organisatsiooni (CIOFF) Eesti rahvusdelegaat. Paljude selle ala seltside liige. 
"Inimesed kirjutavad. Lapsele saadetakse heegeldatud kleite ja mütsikesi. Igal pool tänaval tulevad juurde: palun kandideeri. Mis saab olla poliitikule tähtsam kui see, et rahvas tahab?" (EE, 04.2006Suhtumine abikaasa kandideerimisse "Rünnakud häirisid mind ja kogu perekonda kõvasti ning ma soovisin siiralt, et ta enam ei kandideeriks, kuid viimasel ajal on need muutunud juba nii räigeks, et tekitavad pigem protesti ja soovi vastu hakata." (PM,08.200 6)  
Märtsis 2005 iseloomustas Postimehe laupäevalisa Arter artiklis "Kes on Eesti sümpaatseim meespoliitik" Evelini üleskutsega: "Mees, põgene!"
Pressinõukogu leidis Evelin Ilvese kaebuse peale, et leht pole head ajakirjandustava rikkunud. 
Suur pahandus ajakirjandusega "Kadriorgia" ehk noortepeod Kadrioru presidendilossis 2005. aasta sügisel. Presidendipaar oli kodust ära ja lapselaste külalised tegid lossis möllu.
Ingrid Rüütel: "Kogu lugu oli kõvasti ülepaisutatud, eriti veel Venemaa pressis." (PM, 08.2006
Rasked läbirääkimised kodus Eesti märgi projektijuhi koha üle. "Toomas oli väga vastu - poliitikuna nägi ta asjade käiku ette." (PM, 2004Raske asi "Raske on teinekord presidendi kõrval vait olla." (P&aum l;rnu PM
"Kui üks kodanik võtab ajakirjanduses sõna ja tal on oma arvamus, ei pea talle kohe poliitikaga tegelemist inkrimineerima." (PM, 2004 )Ise poliitikasse?"Mul on endal huvitav elukutse ning ma pole kunagi soovinud poliitik olla." (PM 08.2006
"Teen leiba igal nädalavahetusel."
Leib oli väga hea, aitäh!
Söögist"Lossis olles kasutame siinse söökla teenuseid. Küll teen süüa Tartus ja Saaremaa suvekodus." (PM )
"Olen kihnlaste silkude peal üles kasvanud." (P&aum l;rnu PM )