Turing sai maailmasõja ajal tuntuks kui elektromehhaanilise masina Bombe looja. Masina abil suutsid britid lahti murda Natsi-Saksamaa Enigma krüptograafilised koodid. See võimaldas aga valitsusele ligipääsu ülisalajasele, kuid ka väga olulisele informatsioonile.

1952. aastal tunnistas Turing politseile üles intiimsuhte 19-aastase Arnold Murrayga. Irooniline on, et Turing sattus politseisse algselt üksnes seetõttu, et läks sinna teatama Murray poolt toimepandud sissemurdmisest elumajja. 1952.aasta konservatiivses Suurbritannias oli homoseksuaalsus kuritegu. Turing mõisteti süüdi kui äärmuslikult ebasündsa teo toimepanija. Matemaatikageenius pandi valiku ette - vangla või "ravi" keemilise kastreerimise näol. Turing valis viimase. Kaks aastat hiljem tegi teadlane enesetapu, võttes mõne ampsu tsüaniidiga mürgitatud õunast.

Nüüd nõuab 17 000 inimest Internetis, et Briti valitsus vabandaks tagantjärele oma toonase tagakiusamise eest, kirjutab CNN. Ürituse eestvedajaks on arvutiteadlane John Graham-Cummin, kes nõuab kuninganna Elizabeth II ka Turingi tõstmist rüütliseisusesse.  Seni ei ole ta vastust saanud kuningannalt ega ka valitsuselt. 

Üritusele saab toetust avaldada siin