Kuus aastat tagasi ühel augustikuu hommikupoolikul sõidab Tallinna kesklinnas, Tornimäe 7 pilvelõhkuja maa-alusesse parklasse must maastur. Autos istub Vene kodanikust Eestis elav ärimees Yury Petrov. Eestis on ta tuntud kinnisvaraarendaja. Näiteks praegu kerkib tema juhtimisel endise Kalevi staadioni kohale Kalevi Panorama nimeline kompleks. Tornimäe parklas areneb aga hoopis teine lugu.

Kui Petrovi auto peatub, astub selle juurde veel üks mees. Tema on Deniss Västrik, ka ettevõtja, kes elab samas Tornimäe majas. Petrov ja Västrik tunnevad üksteist mõnda aega. Neid seob kaunis blondiin D. G., kes oli äsja Västriku elukaaslane, aga nüüd on koos Petroviga. Lühidalt: Västrik peksab Petrovi maa-aluses parklas korralikult läbi. „Peksis korduvalt käte ja jalgadega Yury Petrovi pea ja näo piirkonda,“ kirjeldab kohtuotsus.

Kuigi lööma toimus juba aastal 2014, siis uurimine ja kohtulik menetlus üha venis ja venis ning kohtuotsus tuli alles 2018. aastal. Västrik üritas kohtus argumenteerida, et tegu oli hädakaitsega, sest Petrov tegeleb practical-laskmise nimelise alaga ja Västrik oletas, et Petrovi auto pagasiruum on relvi täis. Kohut see ei veennud, vaid osutati, et Västrik tegeleb ka ise ju selle alaga ning kui eeldada relvakartust, siis oleks Petrov võinud ju sama tunda. Västrik jäi süüdi.

See on koht, kus võiks loole punkti panna. Tegelik tüli siin aga alles algab. 

Avalehele
160 Kommentaari
Loe veel: