Näib, nagu olekski ära otsustatud: Eesti peavoolumeedia on vasakule kaldu. „Asi, mida juba näeb ja teab iga erapooletu vaatleja,“ kirjutas Lauri Vahtre Postimehes 21. mail. Üks parempoolne poliitik on suuremeelselt leidnud, et olgu ajakirjanik pealegi vasakpoolne, aga kui on – loomulikult on! –, peaks ta oma ilmavaate puhtsüdamlikult üles tunnistama. Vist järgneb siis kergem karistus.

Olemuslik vastuolu

Pikki aastaid pidasid eelkõige vasakpoolsed vaatlejad Eesti ajakirjandust paremale kallutatuks. Ühtlasi õukonnameediaks, sest võimul olid järjepannu paremvalitsused.

Novembris 2016 tuli võimule Ratase esimene valitsus, pigem vasak- kui parempoolne. Kas ajakirjandus hüüdis Ratasele hurraa? Ei mäleta. Aasta tagasi moodustatud Ratase teine valitsus on pigem parem- kui vasakpoolne (sotside asemel EKRE) ja võinuks seetõttu olla ajakirjandusele hingelähedasem. Ei olnud. Tuntava osa ajakirjanduse ja valitsuse vahekord oli algusest peale mõru. Mis andiski „erapooletutele“ vaatlejatele alust järeldada: Eesti ajakirjanikud on vasakpoolsed...

Kas tõesti võis säärane vasakpööre toimuda, ja veel üleöö?


Avalehele
115 Kommentaari
Loe veel: