Eelmisel nädalal kajastas Rootsi veteranajakirjanik Malou von Sivers oma õhtuses telesaates mitme päeva jooksul üht ja sama teemat: Rootsi teismeliste tüdrukute seas diagnoositud soolise düsfooria (konflikt bioloogilise ning sotsiaalse soo vahel - toim.) juhtumite harukordset kasvu.

Riigi üks juhtivaid transaktiviste Lukas Romson valmistus halvimaks. “Nendes saadetes ei esine ühtegi tõsist transaktivisti, kuna keegi meist ei usalda Maloud üldse,” ütleb ta. “Kardan, et ta lihtsalt kasutab meid ära.”

Von Siversi saatenädala otsene ajend on Rootsi tervishoiuameti raport, mis kinnitas, et aastatel 2008-2018 on 13-17aastaste tütarlaste soolise düsfooria juhtumite diagnoosimine tõusnud 1500 protsenti.

Vaid aasta tagasi näis, et soo korrigeerimise ravi ihkavate noorte inimeste teele on vähe tõkkeid jäänud. LGBT-õiguste eest võitleva organisatsiooni RFSL poolt survestatud sotsiaaldemokraatide valitsus tuli 2018. aasta sügisel välja uue seaduseelnõuga, kus langetati meditsiiniliste soovahetusprotseduuride vanusepiiri 18 eluaastalt 15le, loobuks täielikult vanema nõusoleku nõudest ja lubaks oma ametlikku sugu muuta isegi 12aastastel lastel.

Möödunud aasta märtsis saabus aga tagasilöök.

Avalehele
161 Kommentaari
Loe veel: