Kaitstud mees: Direktor Toomas Kruusimäe õnneks kiidab teda linna haridusamet. Foto: Birgit Püve

Tallinna Inglise Kolledži laiendatud hoolekogu arutas juunis, kas kooli pikka aega juhtinud Toomas Kruusimägi sobib jätkama direktori kohal. Valdav osa lapsevanematest, kes hoolekogus ja Inglise Kolledži sihtasutuses koolijuhiga kõige tihedamalt kokku puutuvad, soovisid asutusele uut tegevjuhti.
Hoolekogu tõmbas aga pidurit ja peatas umbusaldusavalduse. Uus kogunemine toimub augustis.
„Direktorile ei ole vaid ühte konkreetset etteheidet. Lahendamist vajavaid probleeme on kogunenud mitmeid – see on nagu karikas, mis on vaikselt täis tilkunud,“ ütleb hoolekogu esimees Margus Simson.
Simson pakkus kevadel direktorile viisaka tagasitõmbumise võimalust – 15 aastat kooli juhtinud Kruusimägi on tunnustatud haridustegelane ja -visionäär, ta võiks ka edaspidi Inglise Kolledži tulevikusuundadega tegeleda, tegevjuhtimise aga uuele juhile üle anda. Kruusimägi keeldus. Mõned päevad hiljem palus ta hoopis Simsonil amet maha panna.
Samal ajal tunnevad ärevust ka osa õpetajatest. Rahulolematud väidavad, et rohkelt Kruusimägi on koolist võõrandunud. „Täna meil juhiga suhe sisuliselt puudub,“ kurdab üks õpetaja.
Direktor ütleb, et probleeme põhjustas asjaolu, et ta viibis eelmisel õppeaastal pikalt puhkusel. Samas kahtlustab Kruusimägi ka salasepitsusi, mille eesmärgiks on

« Avalehele 100 Kommentaari