REGGAE: Reedel 18. veebruaril toimuval reggae-peol Bashment, Von Krahlis, annab oma esimese kontserdi verivärske Eestimaine ska-ansambel Kontrapanda. Koosseisu kuulub kuus meest, kes on varem koos mänginud gruppides Ummamuudu ja Jägermeistrid. Bashmendil esinemisega esitlevad nad ka debüütsinglit “Kui tantsuhallis möllab ska!”.

KUNST: Tallinna Kunstihoonel on tavaks suurnäituste ajal korraldada kunstniku/kuraatori kohtumisi publikuga. Täna, neljapäeval 17. veebruaril kell 15.00 tutvustab kunstihoones oma kureeritud näitust "Identiteedid" kunstikriitik Harry Liivrand.

EHTED: 19. ja 20. veebruaril on Tallinna vanalinnas Köismäe tornis (Laboratooriumi 27) avatud Tanel Veenre ehtenäitus “Vaimustus, kuldlõige, tüdimus”. Väljapanekul, mis on avatud vaid kahel nimetatud kuupäeval, näeb ehteid, mille valmistamisel on Veenre kasutanud akrüülvaigu, kulla, granaatide ja tsitriinide kõrval hanejalga, maonahka, kiile, herilasi ja merihobusid. Kust sa merihobusid said? “Singapurist, Hiina meditsiini poest, täpsemalt ühest supikogust,” ütles Tanel Veenre.

TANTS. Hollandi tantsukompanii Club guy & roni ja NYYD Ensemble´i kontsert-tantsuetendust “Myrrh and Cinnamon” saab vaadata 22.-23. veebruaril Tallinnas Kanuti Gildi saalis ning 25.-26. veebruaril Tartu Sadamateatris.

Koreograafid Guy Weizman ja Roni Haver kasutavad oma lavastuses nelja Eesti helilooja muusikat. Kõlavad Arvo Pärdi, Märt-Matis Lille, Lepo Sumera ja Erkki-Sven Tüüri teosed. Tükis teeb kaasa ka tunamullu Philip Morris Eesti poolt parima tantsija auhinnaga pärjatud Päär Pärenson.      

“Myrrh and Cinnamon” on inspireeritud Piiblist pärinevast Saalomoni Ülemlaulust. Piletid on müügil alates tänasest Piletilevi müügipunktides ning ka internetis www.piletilevi.ee  

BETAMAG: Möödunud aasta 2. detsembri Areenis vihjamisi välja hüütud uus netiajakiri Beta on alates sellest nädalast avatud. Disainist ja popkultuurist kirjutav ajakiri on üleval aadressil www.betamag.ee, nii eesti kui inglise keeles ning esimese numbri alapealkirjaks on “Lost and Found”. Umbes neli korda aastas ilmuva väljaande toimetuses on Liisa Triin Vurma, Jaana Davidjants, Tristan Priimägi, Jass Seljamaa ja Herkko Labi.

BALLETISKANDAAL: Jekaterinburgi õigeusklikud elanikud tahavad oma linnas keelata Vene Keiserliku Balleti külalisetendust ~ balletti “Rasputin”. Jekaterinburgi Kristuse Vere katedraali on laekunud umbes saja allkirjaga kiri, milles kodanikud avaldavad rahulolematust külalisetenduse võimaliku toimumise üle. Katedraali vaimuliku Maksim Menjailo sõnul on probleemiks see, et pühakuks kuulutatud tsaar Nikolai II on balletis “Rasputin” pandud tantsima.“Tsaariaegsel Venemaal oli pühakute näitamine isegi draamalaval keelatud,” selgitas Menjailo. Jekaterinburgi teatri direktriss Galina Pisulina on aga “Rasputinit” videolt näinud ja tema sõnul on tegu kõrgel kunstilisel tasemel klassikalise balletiga, mis ei tohiks riivata kellegi tundeid. Jekaterin­burg on linn, kus bol?evikud pärast oktoobrirevolutsiooni Nikolai II ja tema perekonna mõrvasid.