SEE KEVAD TULEB TEISITI: Paljud eesti mehed tunnevad ängi ja allasurutud raevu ühiskonna vastu, kus naised dikteerivad reegleid.

Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse ja peaprokurör Lavly Perling on Eesti kõige mõjukamad naised. Ühtlasi on nad praegu Eesti poliitikas toimuva Vargamäe meeste võimuhaaramise ämmaemandad, muidugi vastu oma tahtmist.

Jesse näpunäidete järgi üritas eelmine valitsus teha viinapudeli ja õllepurgi ostmise võimalikult valusaks. Alkoholi aktsiisi tõstmine oli selgelt soopõhine otsus, mis lõi kõige rohkem meeste rahakoti pihta. Naised tarbivad viina ja õlut oluliselt vähem.

Valitsuse käitumine riivas piisavalt paljude meeste au, kes hakkasid käima Lätis odava õlle ja napsi järel. Seda ei tehtud ainult rahalistel kaalutlustel. Piiri tagant „kütusega“ tulek aitas taastada eneseväärikust: tehku see valitsus mis tahes, aga mina otsustan, mida ja kui palju mina joon!

Kaugeltki kõik, ilmselt isegi enamik piiriostlejaid polnud alkohoolikud, vaid tavalised mehed. Nad tahtsid end tunda oma elu peremeestena. Kuigi vahel viis see absurdi.

Avalehele
13 Kommentaari
Loe veel: