Meie vahel pole saladusi: Siseminister Ken-Marti Vaher ja IRLi esimees Mart Laar. (Peeter Langovits / Postimees /Scanpix)

IRLi esimees Mart Laar sai “Pealtnägija” poolt ette valmistatavast saatest teada teisipäeva, 29. novembri hommikul. Ta oli Laulasmaal kaitseministeeriumi arengupäeval. Ka Juhan Parts ja IRLi riigikogu fraktsiooni esimees Urmas Reinsalu kuulsid sellest samal päeval.

Kõik olid tööga hõivatud, info oli napp ja pinnapealne ning sellele ei pööratud eriti tähelepanu. Pealegi andsid Raudne ja Stelmach parteikaaslastele selgelt mõista, et mingit probleemi ei ole. Seetõttu ei koostanud keegi ka kriisiplaani.

Kuna riigikogus oli vaba nädal, viibis IRLi fraktsioon väljasõidul Jõgevamaal. Enamik olulisematest parteilastest sai viisavabrikust teada alles kolmapäeva, 30. novembri õhtul “Pealtnägijast” või samal ajal Delfis avaldatud Ekspressi artiklist. Laarile tuli seejuures üllatusena, et “Pealtnägijas” esines ka siseminister Vaher.

Laupäeval kirjutas Päevaleht, et Raudne ja Stelmach osalesid suvel majandusministeeriumis elamislubade üle toimunud arutelul. Sellestki said IRLi juhid teada alles ajalehest.