Ap / Scanpix

Eile oli see saatuslik päev, mil minu taskus olev lahe ja seksikas 32GB valge iPhone 3GS muutus ühe hetkega rumalaks ümarate nurkadega, tehnoloogiliselt ja disainilt vananenud nutitelefoniks (mis jäle sõna!), millega pole muud teha kui lutsu visata.

Põhjus? Sest kolmapäeval esitles Apple’i boss Steve Jobs järgmise generatsiooni telefoni iPhone 4.

Uuel iPhone’il on ees- ja tagapaneel klaasist ning servaliist terasest, varustuses multitasking, kaks kaamerat, üliterava pildiga ekraan, LED-välklamp ja veel sada imet. See on maailma õhukeseim supertelefon ja näeb välja nii äge, et kirjeldamiseks pole lihtsalt sõnu. Seda peab nägema, katsuma, silitama, hingama ja sööma, seda peab ELAMA!

iPhone’id on muutunud turundus- ja meediainimeste management’i taseme must-atribuutideks. Olgu konverents või seminar Liverpoolis või Lohusalus, esimesena lendavad staatuse sümbolina lauale šikid iPhone’id.

Nüüd läheb staatustelefonide omanike seas uue mudeli pärast kõvaks rebimiseks. Räägitakse, et telefoniomanikud on juba jagunenud kaheks – vajutajad ehk Nokia ja muude nupptelefonide kasutajad ja silitajad ehk puutetundliku ekraaniga iPhone’ide jt telefonide omanikud. Uue iPhone’i kohta räägitakse ka seda, et kui Chuck Norris saab vihaseks, siis on ta oma iPhone’iga väga, väga viisakas...