16. märtsil teatas Marseille professor Didier Raoult, et Plaquenili nime all turustatav raviaine on aidanud COVID-19 patsientidel "kiiresti ja efektiivselt paraneda" ning "vähendanud järsult" aega, mille jooksul patsiendid kujutasid nakkusohtu teistele. Ravimit manustati 24 patsiendile, kes olid l'Institut Hospitalo-Universitaire (IHU) Méditerranée Infection haiglasse toodud Nice ja Avignoni linnadest.

Juba nädalapäevad varem oli farmaatsialeht Pharmacy Times avaldanud ülevaate patogeense koroonaviiruse ravis lootust andvatest ravimitest. Ka seal nimetati hüdroksüklorokviini, mida Hiinas väljatöötatud ravijuhendites soovitati patsientidele anda 500 milligrammi päevas kümne päeva jooksul.

Eestis on Plaquenili kasutatud reumatoidartriidi ehk liigesepõletiku, luupuse ja artriidi ravis, kuid ka malaaria profülaktikas.

„Klorokviinfosfaat ja sellega üsna sarnane hüdroksüklorokviin on Hiinas ja Itaalias olnud COVID-19 mõnedes raviskeemides," lausub Ravimiameti meditsiininõunik Alar Irs, toonitades, et nende ravimite efektiivsus tõsisema COVID-19 patsiendi ravis on ebaselge ja jääb selliseks veel mõneks ajaks. 


Avalehele
113 Kommentaari
Loe veel: