ERR

Priit Pulleritsu koostatud eesti kirjutavate ajakirjanike edetabeliks andsid andmed 25 eesti ajalehtede-ajakirjade juhttoimetajat. Neil paluti valida 150 kandidaadi seast ajakirjanike esiviisik ja teine viisik, keda nad sooviksid oma meeskonnas näha, ning hinnata oma väljavalitute turuväärtust. Pullerits andis iga esiviisiku koha eest 2 punkti ja teise viisiku eest 1 punkti.

Kokku toodi edetabelis ära 34 nime.

Edetabeli esimesed 26 nime olid järgmised:

1. Kalle Muuli
2. Hans H. Luik
3. Toomas Sildam
4. Tarmo Vahter
5. Enno Tammer
6. Madis Jürgen
7. Anvar Samost
8. Hannes Rumm
9. Tiina Jõgeda
10. Harri Tiido
11. Toomas Mattson
12. Barbi Pilvre
13. Priit Pullerits
14. Marko Mihkelson
15. Toomas Kümmel
16. Margus Mets
17. Sulev Vedler
18. Ainar Ruussaar
19. Olari Koppel
20. Virkko Lepassalu
21. Jaanus Piirsalu
22. Andrus Nilk
23. Andrei Hvostov
24. Ants Juske
25. Lea Larin
26. Tiina Kruus

"Selle nimestiku tuuma moodustavad paljastajad, keda sajandivahetuse Ameerikas oleks poriurgitsejateks nimetatud," kirjutab Hennoste. "Need on inimesed, kes valdavad infot, mida ükski avaliku elu tegelane ei tahaks nende mälus, märkmikus või arvutis näha. Nende teemadeks on skandaalid, korruptsioon, etmine, kohtuprotsessid, tapmised ja tagaajamised, tumedad telgitagused jms." Sellise nimestiku tippu kuuluvat näiteks Ekspressi ajakirjnaik Tarmo Vahter ja toonane Postimehe ajakirjanik Toomas Sildam.

Hennoste sõnul on huvitav, et osa lehejuhte - Kalle Muuli, Hans H. Luik -  on edetabelis sattunud kõrgetele kohtadele, samas aga puuduvad täiesti nt. Igor Rõtov ja Vahur Kalmre.

Majandusajakirjanike vähesust edetabelis põhjendab Hennoste esimeste kesise reporteritöö- ja kirjutamisoskusega.

Hennoste juhib ka tähelepanu sellele, et naiste osakaal nimekirjas on väike ja et antud tippseltskonna tehtav ajakirjandus on ülimalt eestikeskne.

Kes kuuluksid tänapäeval vastvasse edetabelisse?