TEATED KAUGELT MAALT: Vargamäe Andres luges vanaks saades õhtud läbi piiblit. Kas ta loetust ka aru sai, jääb küsitavaks. Taanieli raamatus kuningas Belsatsari lossi seinale ilmunud kiri „mene, mene, tekel, upharsin“ ei tähenda tõlkes „Iisraeli pealinn on Jeruusalemm“. Nii nagu vana Andres näis arvavat. Rembrandti maal „Belsatsari pidusöök“ 1635, Londoni Rahvusgalerii

Tegelikult pole täit selgust, kas maailmas on see ka objektiivselt nii, aga Eestis on selline talupojamõistuslik nägemus nüüdseks võitnud. Meil nähakse maailma, nagu Vargamäe kõrtsis seda tehti. Seltskond jaguneb kõvadeks meesteks, keskmikeks ja könnideks, ning kui kaks viimast kategooriat tahavad siin elus midagi saavutada, siis tuleb hästi läbi saada esimese kategooriaga. Nendega, kel krabisevad varvaste ja näppude vahel sajalised.

Eelmise aasta 21. detsembril toimus ÜROs hääletus Jeruusalemma küsimuses. Nimelt oli Ühendriikide president Donald Trump otsustanud 6. detsembril tunnustada Jeruusalemma kui Iisraeli pealinna, mis tähendab USA saatkonna ümberkolimist sinna.

Avalehele
3 Kommentaari
Loe veel: