Suurtel kaabeltelefirmadel ei ole uueks aastaks Vene telekanalitega lepinguid. Vene muusikakanali Muz TV esindaja siinmail Oleg Bessedin ja kohalik kaabelfirma STV klaarisid hiljuti suhteid politsei ja turvameeste juuresolekul. Allkirjad sai paber, mis kinnitab, et firma STV on saanud Moskvast kirja, milles Vene muusikakanal Muz TV annab teada... et Muz TV programmide ülekandmine võib toimuda üksnes nende vahendaja Bessedini kaudu. Mõni päev hiljem kadus see kanal STV ülekandevõrgust. Ka teise kohaliku suure kaabeltelefirma Starman suhted Vene kanalite esindajatega pole kiita.

Oleg Domanin, kes esindab Balti riikides muuhulgas selliseid kanaleid nagu RTR Planeta ja TDK (kokku umbes 20 programmi) ennustab, et 1. jaanuaril lülitatakse Vene kanalid nende operaatorite ülekandevõrgust lihtsalt välja. "Praegu on juba detsembri keskpaik, aga 2006. aasta ülekandelepingud on seni veel alla kirjutamata." Domanini sõnul tegelevad need kaks firmat pidevalt piraatlusega ja STV-l on olnud ligi 20 kohtuasja. Ka Bessedin kinnitab, et Muz TV ülekanne STV võrgus oli piraatlus.

STV omanik Vjatšeslav Rabotšev nimetab Vene kanalite esindajate käitumist provokatsiooniks. "Miks me peaksime Vene kanaleid edastama mingite vahendajate kaudu? Me tahame töötada kanalitega otse ja meil on juba olemas omad sidemed Moskvas." Rabotševi sõnul on mängus miljonid, sellest ka Vene kanalite esindajate jõuvõtted.