Rohkem kui 40 joonisfilmikunstnikku nõuavad, et Venemaa Olümpiakomitee vabandaks Leonid Švartsmani ees, kuna tema joonistatud multifilmitegelane Tšeburaska ehk Potsataja valiti Venemaa olümpiakoondise maskotiks ilma autori käest luba küsimata.

Potsataja autoriõigused kuuluvad kirjanik Eduard Uspenskile, kes kirjutas 1966. aastal populaarsete joonisfilmide aluseks olnud raamatu. Uspenski andis Olümpiakomiteele loa tegelaskuju kasutada. Kaebekirja esitanud kunstnikud aga arvavad, et luba oleks tulnud ka Švartsmanilt, sest Potsataja ehk Venemaa Mickey Mouse sai tõeliselt populaarseks alles siis, kui Švartsman talle oma joonisfilmides elu andis. Kirjas soovitatakse Uspenskil tuletada meelde, milline oli tema kirjeldus Potsatajast, ja võrrelda seda Švartsmani joonisfilmis oleva tegelasega. Raamatus nimelt sarnaneb Potsataja rohkem karupoeg Puhhile kui Švartsmani joonistatud hiigelkõrvadega väikesele loomakesele.

Uspenski sai endale Potsataja autoriõigused aastal 1997 ja jättis Švartsmani tehingust kõrvale. Kunstnike ühisavaldus ütleb, et Uspenski käitumine solvab nii Potsataja joonistajat kui kõiki joonisfilmitegijaid, ja nõuab, et kirjanik vabandaks.

Uspenski ei ole veel olukorda kommenteerinud.