Foto: Siim Lõvi

„Meie arvates on tegu provokatsiooniga ja vastavalt sellele me ka seda käsitleme,“ võttis Savisaar kokku erakonna juhatuse tänase istungi. „Nad (Priit Toobal ja Ester Tuiksoo) ei ole mõjuvõimuga kaubelnud ja olgem ausad, Jüri Luik on üldiselt teada kui vana tubli kapo koputaja, ni, et eks ta sai ülesande,“ ütles Savisaar.

„Las uurivad!“ soovitas Savisaar uurijatele, kui ajakirjanik küsis, kuidas ta saab selles nii kindel olla, kui uurimine alles käib.

Eesti Keskerakonna juhatus otsustas täna toetada juhatuse liikmeid Priit Toobalit ja Ester Tuiksood nende vastu toime pandud provokatsiooni tõrjumisel ja anda neile igasugust abi alusetute süüdistuste ümber lükkamiseks.

Riigiprokuratuur uurib Keskerakonna võimalikku mõjuvõimuga kauplemist ja sellega on seotud ka reedel toime pandud läbiotsimised Priit Toobali kodu, Keskerakonna peakorteris ja SA Kultuuripealinn Tallinn 2011 kontoris.

Kahtlustuse kohaselt kasutasid riigikogu liikmed Priit Toobal ja Ester Tuiksoo ebaseaduslikult ära oma ametikohast tulenevat mõjuvõimu mõjutades Sihtasutuse Tallinn 2011 otsuseid huvitatud osapoolele soodsas suunas.

Vastutasuks oma ametikohast tuleneva mõjuvõimu ebaseadusliku ärakasutamise eest küsiti ja saadi rahalist toetust Eesti Keskerakonnale.