Möödunud reedel hakkas üks Eesti perekond Vietnamist koju tagasi sõitma. Kaks ja pool nädalat puhkust kauges ja eksootilises riigis võinuks saada mõnusa lõpu, kuid ühtäkki hakkasid inimesed järgemööda haigeks jääma.

Kui esimesel pereliikmel kõrge palavik tõusis, ei osatud sellele erilist tähelepanu pöörata. Ikka juhtub. Aga siis tekkis palavik veel kahel pereliikmel.

Kojutuleku eel suhtleb pere­ema oma õega, nimetame ta Anneks. Kodumaal viibiv Anne saab teada, et tema õe pere elas samas hotellis koos hulga hiinlastega ja pereliikmed jäid järjest kummaliselt haigeks. Vietnamis on kinnitatud küll vaid kaheksa uue koroonaviiruse juhtumit, aga üleilmne olukord teeb valvsaks.

Kuidas peaks üks kodanik käituma, kui tahab olla kindel, et ei too Eestisse mingit ravimatut viirust? Kas peaks kohe pärast kodumaale saabumist end kuskil testida laskma? Millal peaks tervise pärast tõsiselt muretsema hakkama? Kas kiirabist või EMOst abi otsimine on lihtsalt nende tüütamine? Aga äkki peaks ikka midagi tegema?

Avalehele
284 Kommentaari
Loe veel: