Kaks päeva enne “Su nägu kõlab tuttavalt” finaalsaadet Koit Toome (34) pettus. Iseendas. Oma küündimatuse pärast. Et kuidas ta läheb Saku Suurhallis 5000 inimese ette, kui ei saa Giacomo Puccini ooperi “ Turandot” Kalafi aaria “Nessun Dorma” lõpunoodiga hakkama.

Jah, Andrea Bocelli nägu on rahvale ehk tuttav ja tehtav, kuid tema hääle ulatus ja võimsus? Koit tundis esimest korda hirmu. Ja seda vaatamata tõsiasjale, et oli teinud pikki päevi hääleseadjaKadri Koppeliga proove. Kui seni oli ta käinud proovis teadmisega, et kui täna ei saa, siis proovime homme, siis kaks päeva enne lõppsaadet polnud tal enam homset.

Turvalisuse huvides tegi Koit hääleseadjale ettepaneku, et võtaks lõpunoodi tooni võrra alla. Koppel keeldus. Aga pooltooni? Koppel ikka keeldus.

Koit üritas veel. Uus hirm tekkis juba kurgu pärast, sest Koidul on sügiseti tavaks haigestuda. Aga siis juhtus see, milles keegi peale Koidu polnud kahelnud – ta venitas selle Si-noodi oma häälepaeltest välja! Kaks päeva enne kontserti. Kas see õnnestub ka Saku Suurhallis? 

Avalehele
11 Kommentaari
Loe veel: