Poliitika ja äritegemise eripärad piirkonnas, kus üks mitteametlik kuningas toimetati trellide taha, teist vaevab kehv tervis ja rahvas räägib uuest venestamislainest.

Jõuluvana saabus mullu ühte munitsipaalettevõttesse juba varasügisel. Tema töötajad said lisaks septembri palgale kätte ka oktoobri oma. Ja novembri oma. Kolm kuupalka korraga.

Eesti ajaloos puuduvad varasemad näited säärasest heldusest. Isegi imepärasel sovetiajal ei makstud töötajatele niimoodi palka ette.

Sama munitsipaalfirma tellis advokaadibüroolt Heringson GLO 200 tundi õigusabi. Hinnaga 140 eurot tund. Tavaliselt ei suuda kliendid öelda, kui palju advokaadiaega nad vajavad, ning kipuvad pigem koonerdama kui laristama. Siin oli aga asi kohe selge: vähemalt 200 tundi ehk ühe inimese viis täispikka töönädalat.

Ja millal advokaadiarve ära maksti? Õigesti arvasite, muidugi tasuti see ette. Mis see 28 000 eurot pluss käibemaks siis ära pole!

Lahke jõuluvana tegi ka „miljonikingituse“. Munitsipaalettevõte andis nimelt tasuta ära terve Narva-Jõesuu ühisveevärgi. Ühel septembriööl (kuigi öösiti tavaliselt avalikus sektoris äri ei tehta) läks veevärgi ja kanalisatsiooni kasutamisõigus koos trassidega, aga ka traktorid, sõidukid, murutraktorid, puhurid ja muu tehnika mittetulundusühingule Narva Lennujaam.

Avalehele
25 Kommentaari
Loe veel: