Tagasihoidlikult väljareklaamitud esilinastust oli vaatama kogunenud vaid mõnikümmend inimest. Keskerakonna keskastme funktsionäärid ja ajakirjanikud pooleks.

Sissejuhtuse tegi vaba ühiskonna liikumise ja filmi sünni ajendiks olnud hr. Vladimir Panov isiklikult. Eesti meedia "tagakiusamise" ohvriks langenud Panov esitas laval järgmise mõistukõne: "Kui oled kuulnud, ära kirjuta, kui oled kirjutanud, siis ära alla kirjuta ja kui oled alla kirjutanud, siis ära imesta!"

Muideks, mitte ühtegi vaba ühiskonna liikumise asutajat täna kinosaalis ei paistnud olevat.

Järgmisena esines filmi autor Peeter Võsa, kes kõne lõpuks arvas, et Eesti ajakirjanikud on laisad, kuna Lihula mälestusmärgi mahavõtmist filmis ainult tema võttegrupp.

45 minutit kestva filmi sisu on lühidalt järgmine: Lihula mälestusmärgi ja Pronkssõduri räpaka mahavõtmise näitel üldistatakse filmis "Toompea" mõtlematut tegevust ja rahvast võõrandumist. Dokumentaalkaadrite vahele on põimitud kolm poolanonüümset intervjuud endise poliitvangi Tõnisega, politoloogiatudengi Ilonaga ja endise politseiniku Gunnariga.

Filmikülastaja Veronika J.: "Midagi uut ja rabavat filmis ei olnud, kõike seda on ajakirjandus lõpmatuseni meedias juba korrutanud."