ARVESTAGE MEIEGA! Pärast seda, kui pagulased ahistasid 2016. aasta uusaastaööl Kölnis seksuaalselt paljusid naisi, ilmus sealse katedraali ette ainult spordijala-nõusid kandnud naine, kes kandis plakatit kirjaga „Me ei ole mingi jahisaak, isegi kui me oleme alasti!“. BabiradPicture/REX/Vida Press

Kes poleks kuulnud väidet, et peavoolumeedia valetab? Meil kasutati veel hiljuti mõistet „õukonnameedia“. Äsja avaldati Saksamaal uuring, mis paljastab ebameeldiva asjaolu – meedia võibki olla kallutatud ja tegutseda poliitikute suuvoodrina.

Hamburgi meediakooli ja Leipzigi ülikooli teadurid analüüsisid nädalalehe Die Zeit kunagise ajakirjaniku ja nüüdse meediauurija Mi­chael Halleri juhtimisel, mida kirjutati Saksa juhtivates väljaannetes kahe aasta tagusest põgenikelainest. Järeldus: Saksa ajalehed muutusid „rahvakasvatuslikeks brošüürideks“, püüdes suunata kodanike mõtteid, selle asemel et suunata poliitikute tegemisi.

Umbes kahesajaleheküljelist kokkuvõtet esitleti avalikkusele sel esmaspäeval. Saksa press, sealhulgas tule alla sattunud, ei püüa asja maha salata. Samas pole ka patukahetsust märgata.

Avalehele
65 Kommentaari
Loe veel: