AP/Scanpix

24-aastane doktorant Annie Le õppis Yale`is farmakoloogiat. Le jäi kadunuks eelmise nädala teisipäeval, kui läks oma kooli laboratooriumisse New Havenis. Politseiuurijad tegid kindlaks, et Le on teisipäeva hommikult tõmmanud läbi oma ID-kaardi labori kaardilugejast. Le on jäänud umbes tund aega varem ka ülikoolilinnaku turvakaamerate ette. Kuid pärast seda hommikut ei näinud ega kuulnud Le-st keegi midagi.

Mis tegi kogu loo hämmastavamaks, oli asjaolu, et Annie Le-l pidid samal nädalal toimuma pulmad Kolumbia Ülikooli tudengi Jonathan Widawskyga.

Kokku asus ülikoolilinnakus 75 turvakaamerat, kuid politsei ei leidnud nende videopildist Le-st ühtegi jälge.

Laupäeval saatis politseiotsinguid lõpuks edu. Politseikoerte abil leiti  verised riided, mis olid peidetud laboratooriumi lae paneeli alla. Mõned tunnid hiljem leiti keldris asuvast kaabliruumist ka sinna topitud Annie Le surnukeha.

Leitud verised riided ei kuulunud Le`le, vaid arvatavasti tapjale. Politsei sõnul oli tapmine planeeritud ja sihilik. The New Haven Register viitab, et politsei peamiseks kahtlusaluseks on üks laboritööline, kelle süüle osutavad peamiselt kaks asjaolu: ruumi, kust Le leiti, pääseb vaid ülikooli poolt väljastatava ID-kaardiga; politsei leidis laboritöötaja kehalt vigastusi, mis on põhjustatud rüselusest teise isikuga.

Yale`i Ülikool on välja pannud 10 000 dollari suuruse tasu sellele, kes aitab politseid kasuliku informatsiooniga, mis viiks kurjategija leidmiseni.