UHKE PILL: Kaspar Jancise valmistatud kollane jalgratas, mille mini-versiooni näeb uues filmis "Morten lollide laeval“ Kaspar Jancis
Nukufilmis valmis paar nädalat tagasi esimene täispikk koguperefilm „Kapten Morten lollide laeval”, lavastajaks Kaspar Jancis. Selle tootmine kestis seitse aastat ja eelarve oli 6,2 miljonit Eurot. Film põhineb Jancise lasteraamatul „Seiklus Salamandril”. Kapten Mortenist on tehtud ka kaks teatrilavastust ja raadiokuuldemäng.
MUSTKUNSTNIKUST PRUSSAKAS: Maestro Cucaracha ja tema kollane ratas.

Filmi üks peategelasi on kollasel jalgrattal külast külla reisiv Maestro Cucaracha, kes on läbikukkunud mustkunstnik, kuid kelle eksituse tõttu seiklused filmis alguse saavad. Nimetatud jalgrattast valmistas Kaspar Jancis elusuuruses koopia, millega sõita Zagrebis toimuvale Animafestile ja Annecy rahvusvahelisele animafilmide festivalile Prantsusmaal.

Kapten Morten on rahvusvaline koostööprojekt, partneriteks Iirimaa, Suurbritannia ja Belgia. Näitlejate nimekirja kuulub mitmeid Hollywoodis läbi löönud iiri näitlejaid, nagu näiteks Brendan Gleeson (Harry Potter, Paddington 2), Michael McElhatton (Game of Thrones) ja Ciaran Hinds (Frozen). Filmi esitati äsja kaks korda Cannes`i festivalil market screeningutel, kuid selle ametlik esilinastus toimub Animafestil Zagrebis. Animafest on üks vähestest animatsiooni A-kategooria festivalidest ja Kapten Morten kuulub selle võistlusprogrammi. Nädal hiljem näidatakse filmi Annecy`s, kus toimub maailma suurim animafestival/animaturg. Seal on plaanitud Kapten Mortenit näidata viiel erineval linastusel.

Teekonda saab jälgida "Captain Morten and the Spider Queen" Facebooki leheküljel.


Püsige lainel, uued klipid on tulekul.