Kaks korda ebaõnnestunult Kirjanike Liidu liikmeks astuda püüdnud Urmas Espenberg rääkis Areenile oma eesseisvate tööde kohta, et "kirjutamisel on suur (teos) töönimega "parlamendiromaan", mille keskel nõunikuna töötades, iga päev kuhjaga infot laekub." Urmas Espenberg on Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) Riigikogu fraktsiooni info- ja meedianõunik. Peagi on tal ilmumas ka rahvuskonservatiivne essekogumik.

7. aprillil toimunud Kirjanike Liidu üldkogul tegi tuntud kirjamees ja mitme raamatu autor teistkordse katse astuda Kirjanike Liidu liikmeks. Espenbergi soovitajad Kivisildnik ja Rein Veidemann esinesid toetavate sõnavõttudega, vastusõnavõtte ei olnud. Kuid siiski sai kandidaat vaid 16 poolthäält, 108 oli vastu, hääletamata jätnuid oli poolesaja ringis. Ka Espenbergi esimene katse liidu liikmeks ei saanud eestseisuse salajasel hääletusel vajalikku toetust.

Espenberg kommenteeris Areenile sündmuste käiku nii: "Minus on süvenenud veendumus, et tegu on poliitilise kiusuga ja selle koosseisu valdavalt liberaal-sotsialistlike/postmarkistlikke väärtusi kandvate liikmete puhul polegi mõtet (enam) üritada."