ÜLO SARAPUU- MAALIKUNSTNIK JA KULTURIST Foto: Vallo Kruuser

13. novembril ilmuv Eesti parima tennisisti Kaia Kanepi elulooraamat "„Reketiga tüdruk. KaiaKanepi teekond Ameerika mägedel” (autorid Kalle Muuli ja Helen Sulg)on jõudnud paari paljastava seigaga juba palju kära tekitada. Ühes neist räägib Kanepi, kuidas keha eripära tõttu hakkab ta pärast trenni suuremaks minema: "Lihas läheb vett täis nagu käsn ja ma muudkui paisun. Eriti kui ma teen jõutrenni. Esimest korda reageeribki mu keha trennile niimoodi just siis, kui ma lähen 1999. aasta sügisel Pullapääle Ülo Sarapuu juurde jõudu tegema."

Kes on too Ülo Sarapuu, kes Kanepi füüsist arendas? Järgnev artikkel ilmus Eesti Ekspressis 18. veebruaril 2010.

Poolteist tundi Tallinnast sõita, sätendavate lumeväljade ja metsatukkade taga elab Ülo Sarapuu, maalikunstnik Lembit Sarapuu vend. Endine iluuisutaja, neljakordne Eesti meister, maalikunstnik, teadmamees, kulturist, kelle biitseps oli parematel päevadel 43 cm.

Kümmekond aastat tagasi tegi ta Kaia Kanepile Pullapääl kaks aastat jõutrenni.

“Kaia oli kiitsakas pikk tüdruk, 175–180 vahel. Mina tegin talle kulturismi ja kasvatasin talle lihased. Minu juures käis ta – ma ei mäletagi täpselt, mis need aastad olid, sajandivahetuse paiku see oli.”

Jõutreeningut ei olnud Kaia seni teinud, kuid Kaia isa Jaak arvas, et ­õdedele ­Williamsitele vastu saamiseks peab Kaia olema tugev. 

Avalehele
5 Kommentaari
Loe veel: