Aaron Glasson, aadress Telliskivi 64 Mextonia
14. juunil algab Tallinnas 22. juunini vältav supergraafikafestival Mextonia, mille käigus kaetakse maalingutega ligi 30 pealinna seina nii kesklinnas, Kalamajas kui ka näiteks Tallinna sadama kruiisikail. Sadama kruiisikai sisemisele küljele tuleb ka suurim festivali käigus valmiv maal – üle 1000 ruutmeetrine teos, millelt leiab nii Arvo Pärdi, ilvese seljas ratsutava rahvariides neiu kui kivi heitva Kalevipoja ja hiiglasliku lepatriinu.
Siim Kasemaa, Margus Richard Talivee, Bert Norralt, Martin Rattas, Bach Babach, Hapnik, A Stylez, Mihkel Kosk, Kevin Poll, Silver „Sboy“
Seeblum; Tallinna kruiisikai sisemine sein aadressil Lootsi 13/14, Sadama 21/25, Uus-Sadama 20
Mextonia

Mastaapsed „Eesti lugu jutustavad“ seinamaalid on Mehhiko kingitus Eesti Vabariigi 100. juubeliks. Mextonia korraldajad on Sigre Tompel Eestist ja Édgar Sánchez González Mehhikost. Viimane esindab Mehhiko ettevõtet Incusa, mis tegeleb värvide müügiga ning on eraraha toel toimuva festivali põhirahastaja. Värvifirma Incusa juurde kuulub liikumine Nueve Arte Urbano, ettevõtte värvidega suuri seinamaale teostav kunstiplatvorm. Nueve Arte Urbano egiidi all tegutsevad kunstnikud on Incusa kodulinnas Santiago de Querétaros teostanud umbes 700 maalingut. Nüüd tuleb osa neist kunstnikest Tallinna seinu maalima.

„Festivalil osalevaid kunstnikke on 60, kõige rohkem Eestist – üle 40. Kunstnikke on veel Mehhikost, Uus-Meremaalt, Hispaaniast, Tšiilist, Kanadast ja USAst,“ räägib korraldaja Sigre Tompel. Üks maalingutest on juba valmis – aprillis avati Gonsiori tänaval telemaja seinal tätoveerija ja tänavakunstniku Silver “SBoy” Seeblumi „Eestit läbi tehnoloogilise prisma“ kujutav seinamaal.

Mextonia ja Stencibility tänavakunstifestivali koostöös valmivad suured seinamaalid ka Tartus, Viljandis, Narvas ja Ahtmes.

Vabatahtlikud kunstnikud valiti festivalil osalema esitatud ideekavandite põhjal. Kuidas teile kavandid meeldivad?
Aaron Glasson, aadress Telliskivi 64
Mextonia
Andreas Luigas "Suitsupääsuke", aadress Tartu mnt 39
Mextonia
Goal "Metsavaim", aadress Tartu mnt. 13
Mextonia
Boa Mistura, aadress Telliskivi 60
Mextonia
Victor López "Pühad kaitsjad", aadress Tartu mnt 87
Mextonia
Victor López "Pühad kaitsjad", aadress Tartu mnt 87
Mextonia