Shutterstock

Terviseamet hoiatab, et järgmise paari nädala jooksul uhab viirus isegi veel tugevamalt. Siis hakkab tasapisi vaibuma. Nii et salvrätikud pihku, pudel vett kaenlasse, proovime üle elada!

Gripp kuulub ülemiste hingamisteede viirusnakkuste alla. Nii nagu ka lihtne köha, nohu ja muud tüütud talvised külalised, mis eestlastel jalad alt viivad. 2015. aastal moodustasid ülemiste hingamisteede nakkused 90 protsenti Eestis registreeritud nakkushaigustest.

Sel gripi hooajal (alates oktoobrist) on Eestis grippi surnud 20 inimest. E-Tervise SA andmetel on hospitaliseeritud juba 529 patsienti. Viimasel paaril nädalal on kasvanud haiglaravi vajanute arv just vanemaealiste ja täiskasvanute hulgas.

Nagu teada, siis arstid erialaselt sellist mõistet nagu külmetushaigus ei tunnista. Tavaliselt peetakse selle all silmas ülemiste hingamisteede viirushaigusi, millega nakatumist küll külmetamine soodustada võib.

Kaart kirjeldabki gripi ja muud ülemiste hingamisteede viirusnakkuste levikut Eestis alates eelmise aasta oktoobrist kuni jaanuari keskpaigani. Nagu näha, jäävad haiguste kuuma tsooni eelkõige Eesti idapoolsed maakonnad, kõige vähem saavad puudutada aga saared.

Kuidas grippi ära tunda? Loe siit.

Andmed kogus: Marian Männi

Kujundas: Heleri Kuris