Selle aasta jaanuari lõpus-veebruari alguses sisenes Hanno Pevkuri abi ja lähedane kaastöötaja Heli Teder Reformierakonna liikmete andmebaasi (kuhu tal ei oleks tohtinud juurdepääsu olla, tegemist on Riigikogu palgal oleva töötajaga) ning töötles seal rohkem kui 1500 Tallinna piirkonna reformierakondlase andmeid.

Ekspressile ei ole teada, mida andmetega täpselt tehti, aga erinevad erakonna juhatuse liikmed viitavad võimalusele, et andmed kopeeriti. Andmeid töödeldi ükshaaval ja pika aja - ligi kahe nädala - jooksul.

Kui erakonna liikmete nimekiri iseenesest on avalik - Äriregistri kaudu on igaühel sellele juurdepääs -, siis partei andmebaas sisaldab lisaks liikmete nimedele ka muud ja sugugi mitte avalikku infot.

Reformierakonna IT-juht Mati Leet sai Tederi tegevusele jälile ja informeeris 9. veebruaril toimunust erakonna peasekretäri Tõnis Kõivu ning Tallinna piirkonna juhti Kristen Michalit. Asjaga kurssi viidud erakonna juhtorganite liikmed hakkasid kohe kasutama fraase „andmevargus”, „datagate”, tõmmati paralleele mõne aasta taguse Kristiina Ojulandi juhtumiga. 

« Avalehele 293 Kommentaari