Allfilm

Rebasel ja Niinepuul oli nimelt plaan teha paadipõgenikest film "Purjetamine vabadusse". Filmikonkursil nad aga rahastust ei saanud, kuna ekspertžürii leidis, et stsenaarium oli nõrk. Küll said rahastuse kaks Allfilmi toodetavat filmiprojekti "Tõde ja õigus" ning "Võta või jäta". Allfilmi endine osanik Piret Tibbo-Hudgins osales aga filmiinstituudi peaprodutsendina filmižüriis.

Rebast ja Niinepuud esindav Allar Jõks esitas kohtusse kaebuse, et Tibbo-Hudgins on seetõttu huvitatud osapool ja taotleb kogu konkursi tulemuste tühistamist.

Tibbo-Hudginsi sõnul on kogu protsess kahe ärimehe kius, kus otsitakse vahendeid, et hoolimata heale ideele lahjaks jäänud stsenaariumile raha leida. Kuna stsenaariumi headuse üle kohus otsustada ei saa, siis on nüüd ette võetud tema enda isik. "See on puhas kius, kus suunatakse tähelepanu tegelikelt põhjustelt minu isikule," ütles Tibbo Hudgins Eesti Ekspressi podkastis. "Tegu on eepilise filmiga, mille võtted käiksid igal aastaajal ning mille ettevalmistustööd juba käivad. Kui kohus otsustab konkursi tulemused tühistada, siis ei saa 2018. aastaks film lihtsalt valmis."

Mida Tibbo-Hudgins ennast tabandud süüdistuste vastu ütleb? Kuidas on lahti läinud avalik meediavõitlus? Ja millest ja milleks vaidlusalused filmid on? Seda saab kuulata siit: