Kui ei tea, guugelda! Seda pole vaja häbeneda. Aga mida me siis otsingumootorisse tipime, kui keegi ei näe? Kui tuled on kustus ja jääme helenduva püha graaliga kahekesi. Tuleb välja, et tahame kõige rohkem teada armastuse, raseduse, surma ja une kohta.

Et me suhteprobleemidega kõigepealt doktor Google’i poole pöördume, näitab ebakindlust, ütles Ekspressile psühholoog Kärt Kase. Me loodame leida sobivaid vastuseid. Aga kas pole naljakas, kui ahnelt me võõraste kogemusi loeme. Teades neist vaid seda, kuidas nad lauseid suudavad moodustada. Ja enamasti nad ei suuda eriti.

Enne arvutiseerumist räägiti sõprade ja perega. Seetõttu pole ka ime, et ühed enamlevinud küsimused puudutavad just suhteid. Me ei oska neid luua ega hoida. Paradoksaalsel kombel tahame seda õppida just masina abil.

Aga rahu. Kohe saab kõik selgeks. Siin on vastused.

MIKS SA MIND PIINAD?

See oli 1980. aastatel Eestis üks tuntumaid hittlugusid. Tegelikult küll ansambli Mahavoki kaverdatud lugu, mille originaal pärineb Austraalia bändilt Men at Work. „Miks sa mind piinad?“ sõnade autor Kaarel Erma ütles Ekspressile, et oli laulu kirjutamise ajal õnnelikult abielus ja keegi ei piinanud teda. „Kirjutasin selle Kristjan Kirme kodus. Bändimehed ise istusid teises toas ja jõid kuiva veini.“ Erma kartis, et mahavoklased joovad veinipudeli tilgatuks ja andis hagu. Refrääniks sai „Miks sa mind piinad?“ väga lihtsal põhjusel. See läks hästi meloodiaga kokku, kuna sarnanes kõlalt originaaliga (Who Can It Be Now?). „Ega ma väga eriline kuu poole vaatav ja ahastav tüüp just ei ole,“ tunnistab Erma, kes polnud laulu kirjutamise ajal veel 25aastanegi (ta täpset aega ei mäleta). „See oli niisugune kuldne keskmine mu armulugudest, mida oli ikka rohkem kui kümme olnud selleks ajaks. Aga kes neid mäletab! Siva oli lugu vaja. Üldiselt natuke kurb armulugu müüb ka paremini, kui päris aus olla.“