dailyco.jp

Tüki tegevustik leiab aset vanglas, kirjeldades kinnipeetavate ja valvurite omavahelisi suhteid. Höövelsoni tegelaskuju, hiiglasekasvu, kuid vaimult lihtne John Coffey on mõistetud süüdi kahe tütarlapse tapmise eest ja ootab vanglas surmanuhtlust. Coffey, kellel avalduvad vanglas üliinimlikud ravitsejavõimed, sõbruneb vangivalvur Paul Edgecombiga. Ajapikku veendub Edegcomb, et Coffey pole teinud seda, mida talle süüks pannakse.

"Teatrinäitlejana teen debüüdi, aga eks mul neid draama- ja mängufilme, kus ma üles olen astunud, on ikka olnud," ütles Höövelson kevadel Delfile.

Väidetavalt on jaapanlaste "Roheline miil" esimene kord, kui see Kingi romaan lavalaudadele jõuab. Etendust mängitakse alates 30. septembrist kuni 8. novembrini Tokyos ja Kyotos. Piletid näiteks eilsele etendusele Tokyo Globe teatrihoones maksid 5500-8000 jeeni ehk umbes 40 - 66 eurot.

Höövelson on lavastuses ainuke mitte-jaapanlane. Nii Kingi raamatus kui hilisemas Frank Darabonti ekraniseeringus on John Coffey hiiglasekasvu must mees. Filmis mängib Coffey rolli varalahkunud Michael Clarke Duncan, kes nomineeriti osatäitmise eest ka Ameerika filmiakadeemia auhinnale Oscar.