„Kui ma nüüd ütlen, et meie teater sügisest lõpetab, siis see võib jätta halva mulje. Et norin kaastunnet, et manipuleerin. Aga kui mitte keegi meid rahaliselt ei toeta, siis me ei saa mitte kuidagi jätkata. Asi on täbar, seda ma ei saa varjata,“ ütleb Aarne Valmis (59), kes on viisteist aastat teatrit juhtinud. Pärast Eino Baskini surma 2015. aasta märtsis on ta seda teatrit vedanud üksi.

Möödunud reedel väljastas kultuuriminister Tõnis Lukas käskkirja: „Toetuste eraldamine eelarvevahenditest eraõiguslikele väiketeatritele“, mis on üks olulisemaid käskkirju Eesti erateatrite jaoks. Riik oli sel korral väga helde: 327 254 eurot oli erateatritele jagada rohkem kui mullu. Ent neli väiketeatrit jäid toetusest ilma: Tartu Suveteatri Selts, Ühing Polygon, Lavastuskoda OÜ. Neljas ilmajääja oli Vana Baskini Teater, mis soovis saada riigilt 58 000 eurot.

Ka mullu jättis riik Vana Baskini Teatri toetuseta. Siis tegi Aarne Valmis pressiteate, kus kuulutas, et teater lõpetab oma tegevuse. Sellele reageeris Tallinna linnapea Taavi Aas ja andis teatrile lisaeelarvest 35 000 eurot.

„Sellega vedasime välja,“ sõnab Valmis.

Aga välja tuleb vedada ka käesolev – otsustav – aasta.

Avalehele
151 Kommentaari
Loe veel: