Näitleja Ott Sepp (36) ootas aastaid, et Hardi Volmer oma uue filmi võtetega alustaks. Nüüd lõpuks on „Johannes Pääsukese tõeline elu“ valmis ja Sepp astub selles üles nimiosalisena.

Päikseline suvehommik. ­Hardi Volmer sõidab koos operaator Mait Mäekiviga mööda kõrvalist, hõreda liiklusega Lõuna-Eesti teed. Äkki alustab selja taga üks auto möödasõitu. Kui nende autoga kohakuti jõuab, jääb nende kõrvale. Nad näevad, et aknast ripub välja magav mees, teine magab rooli taga.

Need on Märt Avandi (aknast väljas) ning Ott Sepp (roolis).

„Nägime, et nad sõidavad meie ees, mõtlesime, mis me teeme – ja tegime nii!“ naerab Sepp.

„Päris ära ehmatas ikka esimese hooga,“ muigab Volmer.

Kui Volmer 2010. aastal koos režissöör Peeter Brambatiga maha istus, tuli neil mõte teha film Eesti esimese filmimehe Johannes ­Pääsukese 1913. aasta suvest Setumaal. Sellest on säilinud seitsmeminutine must-valge filmilõik. Volmer ja Brambat kujutasid ette, mida kõike võis 21aastasel Pääsukesel sel suvel juhtuda, ning nad alustasid kohe stsenaariumi kirjutamisega. Kui Volmer vaatas Pääsukese fotosid, oli tal kohe selge, kes sellesse rolli sobib – Ott Sepp sarnanes väga omaaegse filmilegendiga.

Aga siis hakkasid asjad venima. Neljal korral keeldus Eesti Filmi Instituut filmile toetust andmast, ega andnudki. Volmer tegi vahepeal filmi „Elavad pildid.“ Brambat suri neli aastat hiljem. Arvo ­Kukumägi suri kuu enne filmivõtteid. Ning Sepp muudkui ootas oma peaosa.

Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: