Joonistas Aivar Juhanson.

Tänavu tähistab Rain Lõhmus kolme olulist sündmust. Esiteks jõuab LHV pank börsile. Teiseks täitub Lõhmusel kümme aastat Šveitsi kolimisest. Ja kolmandaks, 30. detsembril peab Lõhmus oma esimest suurt juubelit – saab 50aastaseks.

LHV on teine pank, mille Rain Lõhmus oma elus asutanud ja ka börsile viinud. Esimene oli teadupärast Hansapank. Täpsuse huvides tuleb siiski lisada, et LHV igapäevajuhtimisega Lõhmus ei tegele. „Ma oleksin väga kehv tegevjuht,“ tunnistab ta ise. „Argiasju ma ei lahenda ja ühtegi allkirjaõigust mul LHVs pole.“ Ametlikult on Rain Lõhmus LHV grupi nõukogu esimees ja suurim aktsionär. Talle kuulub otse või firma kaudu 28 protsenti aktsiatest (noteerimishinna järgi arvutades võiks nende väärtus olla 43,7 miljonit eurot). Teisel kohal on ­Andres Viisemann 10,6 protsendiga. Muuseas, kui Lõhmus elab Šveitsis ja juhib sealt LHVd, siis Viisemann elab Jaapanis ning haldab sealt LHV fonditegevust.

Juba kümme aastat on Lõhmus elanud Šveitsis. Lugano järve ­ääres on tal kodu ja kontor. Seal on mõnus kliima, mõnusad maksud, mõnusad pragmaatilised ja avatud inimesed. 

Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: