Tegelikult polegi küsimus lihtsalt ühes laulus. Raul-Stig Rästa on eestlaste kollektiivsesse ajju sügavama templi uuristanud varem – vaikselt ja salaja.

Olles ühteaegu nii Karl-Erik Taukari, Trafficu kui ka Elina Borni hittide autor, maalis ta eelmise muusika-aasta täielikult enda värvi. Rästa loomingust loobumiseks raadiokanali vahetamisest ei piisaks, hüljata tuleks ka ostukeskused, juuksurisalongid ja kohvikud.

Lõpuks astus Rästa ise "Eesti laulu" lavale. Tulemuseks võimas - ja prognoositud seljavõit. Tema ja Borni dueti võitu ennustasid nii kihlveokontorid, muusikakriitikud, aga mis seal salata, ka laulukonkursi kõige truum hääletajaskond ehk lapsed.

"Mu lemmiklaul. Hästi mõnus rahulik," hindas seitsmeaastane Rasmus, kui oma vendadelt arvamust küsisin. "Ilusad hääled," täiendas Markus, kes on üksteist. Paraku nemad hääletuses osaleda ei saanud, sest pere kasvatuslike iseärasuste tõttu olid nutitelefonid laupäeva õhtul konfiskeeritud.

Sellele vaatamata tegi "Goodbye to Yesterday" ajalugu. Üle 70 000 poolthääle finaalsaates on Eesti Laulu konkursi uus rekord.

Avalehele
2 Kommentaari
Loe veel: