Tänavu 20. augustil on taaskord võimalus Ruja muusikat nautida Tallinna Lauluväljakul, kus toimub selle suve suurejooneliseim kontsert, mis on pühendatud Eesti taasiseseisvumise aastapäevale. Eesti Ekspress kutsub kõiki kuulama Ruja tuntuimaid laule. Seekord aga kõlavad need täiesti erinevalt – lauljateta. Esitajateks on Eesti esindusorkester ERSO, lisaks rokkbänd ja loomulikult Rein Rannap klaveril. Ka kõik uued ja põnevad seaded on tehtud Rannapi poolt – just selleks kontserdiks.

Helilooja ja ajaloolise Ruja üks loojatest Rein Rannap valmistub 20. augusti suurkontserdiks, kus ta koos ERSO ja bändiga esitab Ruja legendaarsemaid palu, öeldes selle kohta: "Võimsate, aktiivsete kohtade puhul ei saa teha nii, et osal orkestril pole tegevust ja nad vaatavad igavledes ringi. Kui on äge koht, siis peavad kõik, kelle pilli omapära seda vähegi lubab, kaasa mängima."

Lisatud on videokokkuvõte 2017. aasta suurkontserdist, mil oli lauluväljakul üle 14 000 inimese. Nagu ütles Jaanus Nõgisto toona - see oli suurim Ruja produktsioon läbi aegade. Sel aastal esitab dirigent Kaspar Mändi juhatamisel Ruja paremaid palu ERSO ehk esimest korda Eesti muusikaajaloos on võimalik unustamatuid hitte kuulata orkestrile seatuna.

Piletid kontserdile müügil nii Piletilevis kui Ticketer.ee-s.

Kontserti esitleb Thermory, partneriteks on Alexela, Saku, Netikino, 4Sisters Catering, Tallinna linn ja Maks ja Moorits.