Miks läheb inimene advokaadi juurde? Sest tal on mure. Nii minnakse tavaliselt ka ajakirjaniku ja politseiniku juurde. Inimene (või ka Eesti Vabariik) palkab endale advokaadi ja pihib talle kõik oma olukorrast, oma kartustest ja isegi sellest, palju tal kohtuskäimiseks raha on.

Kui see advokaat siis mingis järgmises asjas läheb sama kliendi vastu, siis tunneb klient ennast ülimalt haprasti. Sai ju saladused ja plaanid advokaadile ära räägitud – ja nüüd ta põrutab sinu suunas tuld vastaskaevikust.

Nii juhtus apteekrite liiduga mõned aastad tagasi. Proviisoritädid olid hingepõhjani solvunud, kui nende korjatud eurode eest palgatud staarjurist Allar Jõks koos proviisorite teadmistega hakkas järgmisel hetkel esindama hoopis vastupidiste huvidega Yliopiston Apteekkit.

Samamoodi on USA advokaat Louis Freeh esindanud rahapesijaid. Jutustanud tõenäoliselt, et ega Venemaa võimurite raha nii halb asi olegi. Ja nüüd peaks ta Eesti Vabariigi nimel nõudma Danske pangalt kompensatsiooni just näotu rahapesu korraldamise eest meie pealinnas Narva maanteel. Kerkib oluline probleem: kui usutav sa siis oled, advokaadihärra?

Advokaatide tsunftil on muidugi teine arusaam.

Avalehele
29 Kommentaari
Loe veel: