Euroopa pole väike. Kui tahad näiteks Helsingist Brüsselisse lennata, tuleb katta 1650 kilomeetrit. Sofiast startides 1700 kilomeetrit. Peaksid sa aga olema Ateenast, siis tuleb lennata lausa 2100 kilomeetrit. Veel hullem, kui minna tuleb Nicosiast (2900 km).

Euroopa ülemkoguks tulevad kõik Euroopa Liidu valitsusjuhid regulaarselt oma pealinnadest Brüsselisse kokku, et otsida üht või teist kompromissi ja teha mõned otsused. Kui liita kokku lennukilomeetrid, siis teevad nad iga Brüsselis-käigu sutsaka jaoks kokku rohkem kui poolteist ringi ümber maailma.

Tuldi kokku, suleti ennast suurde ruumi, söödi peeni hõrgutisi, vaieldi usinasti ja pikalt. Lekked ja infokillud viitasid, et midagi hakkab nagu juba juhtuma, kuskilt näis paistvat valguskiir. Siis mindi laiali, et kõik saaksid kõigiga rääkida silmast silma, kahepoolselt, majja jooksid võimalikud kandidaadid ja nende kiibitsad. Kõik see toimus mõistagi juba öösel.

Kogu lugu tundub talupojamõistusega vaadates päris hullumeelne ja totter. Mis sest Tuskist või Junckerist ikka sõltub, et selle üle niisugune triangel käib!

Aga näed, sõltub. Soovitakski vaadata seda hoopis teistsuguse pilguga.

Avalehele
9 Kommentaari
Loe veel: