1. Tee põhjalik eeltöö – tee enne ostma asumist ära põhjalik kodutöö: koosta ülevaade perekonna sissetulekutest ja väljaminekutest. Teisisõnu veendu, kui suured on sinu pere igapäevakulud toidust

2. Võta arvesse kõik kulud – tervikpildi saamiseks kasuta helikopterivaadet ning pane kirja kõik elamispinna soetamise ja haldamisega seotud kulud: laenuvõtmine, notar, riigilõivud, ülalpidamine. Vaata tõele näkku: kas köögimööbli ostuks on tark võtta hiljem väikelaen?

3. Küsi pangast eelotsus – suhtle eri pankadega ja küsi infot kõigi eritingimuste kohta, mis puudutavad kinnisvara soetamist. Küsi panga eelotsust laenu saamisel.

4. Mõtle müügile enne ostu – mõtle soetatava kinnisvara müügile enne selle ostmist. See ei tähenda tingimata musta stsenaariumit. Sageli muutuvad vajadused kiiremini, kui ette oskad näha, samuti on ostud emotsionaalsed. Näiteks ostetakse maakodu ja minnakse maale elama, tehakse suuri kulutusi, aga hiljem selgub, et uus töökoht asub teises linnas ja maakodu asub töökohast kaugel, ent investeeritud raha müügist tagasi ei saa. Hinda objekti müügivõimalust realistlikult.

5. Eelista terviklahendust – võimalusel osta valmislahendus, mida saad kohe kasutama hakata. Eelista möbleeritud maja või korterit, kui sul pole kohe võtta 5000–7000 eurot sisustamiseks. Vastasel juhul ostad pinna, mida ei saa kasutada.

Allikas: LVM Kinnisvara, Ingmar Saksing