KOIDULA RAUDTEEJAAM Foto: TERJE LEPP

Kaubaveomaht Eesti Raudtee taristul kasvas eelmisel aastal kokku üle 9% võrreldes eelmise aastaga ning moodustas kokku 13,5 miljonit tonni. Kõige enam veetavateks kaubagruppideks Eesti Raudtee taristul on väetised, mineraalsed kütused ning põlevkivi.

Transiitveod moodustasid Eesti Raudteel liikunud vedudest eelmise aasta peale kokku pea 9,1 mln tonni, mis on üle 20% kõrgem tulemus kui 2017. aastal.

Konteinerveod olid Eesti Raudtee taristul eelmise aasta jooksul pidevas tõusujoones, moodustades 2018. aasta peale kokku üle 52,4 tuhande TEU, mis on võrreldes eelmise aastaga kasvanud üle 55%.

“2018. aasta on kindlasti meie jaoks edukas olnud. Suutsime leida hea tasakaalu investeeringute, kulude ja tulude vahel ning mitmeid aastaid kestnud kaubamahtude langus meie taristul õnnestus ühes koostööpartneritega kasvule pöörata. Rõõmu teeb rongi kasutavate reisijate arvu stabiilne kasv, mille üheks mootoriks on korras taristu ning kiiruste tõstmine. Samuti on eelmise aasta olulised märksõnad ohutuse ning liiklusjuhtimise süsteemide uuendamisprotsessi käivitamine,” kommenteeris Eesti Raudtee juhatuse esimees Erik Laidvee.

Kenasti läks ka kohalikus reisirongiühenduses, kus sõitis eelmisel aastal ligikaudu 7,7 miljonit reisijat, mis on pea 5% kõrgem tulemus kui 2017. aastal. Rahvusvahelist reisirongi kasutas eelmisel aastal 107,1 tuhat inimest, mis on pea 2% rohkem kui 2017. aastal.

Allikas: Eesti Raudtee