Mitmed ettevõtte töötajad on omandanud hariduse Eesti kunstiakadeemias ning täiendanud oma tööoskusi Skandinaavias ja Itaalias. Väärikas tehtud tööde loetelu väärikates hoonetes ei võimalda kahelda ettevõtte töö kvaliteedis. Samas annab töö, mida KAR-Grupi meistrid teevad kohalikku traditsiooni ja ajalugu arvesse võttes, ka uusehitusele väärtuse, loob hinnalise ning ainulaadse kodu. Ettevõte tahab töid teha ikka neile, kes hindavad aegumatut väärtust.

KAR oli 1975. aastast vabariikliku restaureerimisvalitsuse kunstialase restaureerimise osakond, millest sai 30 aastat tagasi nüüdne aktsiaselts. Just seesama ettevõte avas esimesena pärast sõda kinni krohvitud lõvivapid majade fassaadidel. Seega on töökogemus palju pikem kui 30 aastat.
Historitsistlik uksekäepide, koopia

Ettevõtte töötajate oskuseid on hinnanud ka Eesti muinsuskaitseorganid. Eelmisel aastal pälvisid KAR-Grupi restaureeritud Tallinna Kaasani kiriku maalingud hästi taastatud mälestiste kategoorias muinsuskaitseameti tunnustuse. “Niivõrd rikkalike interjöörimaalingute olemasolu on Eesti kontekstis harukordne – sellesse tuli suhtuda erilise tähelepanuga ja luua restaureerimiskontseptsioon,” märkis amet. Ettevõttele on tekkinud aina rohkem ka eratellijaid, kel on aega ja tahtmist luua elukekkond, mis ulatub minevikust tänapäeva ja kestab ka tulevikus.

“Usume, et suudame täita kõige mitmekesisemad soovid ehitiste ja esemete restaureerimisel ning kaunistamisel,” ütleb KAR-Grupi juhatuse liige Ruth Tuvike, kes töötab ettevõttes 1986. aastast. “Pakume konkurentsivõimelist hinda, tagame kõrge kvaliteedi ja peame kinni kokkulepitud tähtaegadest. Kõik meie inimesed on väljaõppinud restauraatorid, kunstnikud, skulptorid, sepad, kes tunnevad ja armastavad oma tööd. Igale detailile jääb külge meistri käe puudutus ja ainulaadsus.”

Tuvike lisab, et nende poole tasub pöörduda ka lihtsalt konsultatsiooni saamiseks.

Vallikraavi 9 Tartus. Kirjastuse Avita maja seinamaalingute konserveerimine
EV Moskva suursaatkond – ajaloolise hoone interjööride restaureerimine, kipsdekoor, valgustid uksed, aknad
Toompea lossi viiludekoori ja riigivapi taastamine
Kadrioru loss – fassaadi ja siseruumide restaureerimistööd
Rapla kiriku lühtri restaureerimine
Kohtu tn 6 Tallinnas. Eesti teaduste akadeemia hoone, Ungern-Sternbergi loss, interjöörid ja fassaad