Pirosmani-nimeline restoran Tehnikaülikooli külje all näib olevat tõeline rahvakoht, laupäeva õhtul on see tuubil täis. Rahvalik ja lihtne on ka interjöör – hele puit ja pubijõmin taustaks. Küllap on ka jahe ilm rahvast kohale meelitanud, sest vähe on kõhutäidet, mis nii hästi soojendaks kui jõulised gruusia veinid ja karmid liharoad. Viimaseid on menüüs lausa pillavas valikus, aga leidub ka rohkesti muud. Eriti meelitavad tunduvad mitut masti suupisted köögiviljadest, kreeka pähklitest, suluguni juustust ja lihapaladest.

Alustan klassikast: dolmad (4.70 eurot) ehk viinamarjalehtedesse keeratud lambaliha-riisisegu on kindla peale minek: tugevalt lambased ja rammusad üheampsupalad. Teine gruusia hõrgutis hartšo Imereti moodi (4.50) nii head muljet ei jäta, mõjub liiga lahjalt ja leebelt üsna soolase hinna kohta.

Keerulise nimega adžapsandali (4.85) peategelaseks on baklažaan, mida gruusia köögis väga osavalt valmistatakse. Pajarooga meenutavas kausitäies leidub muudki taimset, nagu kartul, oad ja muud köögiviljad, ning kõik see maitseb väga soojendavalt ja toitvalt. Tšakapuli (6.75) on aga päris jõuline liharoog: valge veini, maitserohelise ja granaatõunakastmega hautatud lambaliha. Kausitäis on ootamatult vedel, isegi supisarnane, aga sugugi mitte vesine. Vastupidi, maitses suudab granaatõun vaevu lammast tagasi hoida.

Magusroog, šokolaadikook Obama (1.90), on väga tume ja šokolaadine. Gruusial on globaalset haaret.