Ingmar Muusikus

Usinamad värske juurvilja leti külastajad on märganud, et tuttavate jääsalati, pune, mündi, tüümiani ja  koriandri kõrvale on tekkinud Eestis seni vähem levinud, aga väga põnevaid salateid ja ürte, nagu näiteks Rooma salat, hernevõrsed, päevalillevõrsed, nisuoras, verev oblikas, pronksleht, aed-piparrohi, leesputk ja erinevad basiiliku sordid. Selgub, et need pärinevad  Järvikylä salati- ja ürdikasvatusest, mis on Soomes üks tuntumaid tervislike toodete kaubamärke.

Taimede kasvatamisel ei kasuta nad keemilisi taimekaitsevahendeid.

Värskeid ürte ja salateid saab edukalt säilitada kodus külmkapis. Erandiks on basiilikud ja sidrunmeliss, mis on külmatundlikud taimed ja ei kannata temperatuuri alla 8 kraadi.

Toiduvalmistamisel ülejäävaid ürte võib säilitada sügavkülmas, neid kuivatada või panna need oliiviõli või toiduäädika sisse. Sügavkülmutades saab ürte säilitada jääkuubikutena: pool kuubikust arvesta ürte ja pool vett. Edaspidi saad neid lisada suppidesse ja kastmetesse.

Sügavkülmutatud ja seejärel sulatatud ürdid sobivad ka muude soojade toitude valmistamiseks.

Õlis või äädikas võib ürte hoida 1-2 nädalat, seejärel tuleks ürdid eemaldada ning alles jääb maitseõli või -äädikas.

 

Põnevamad ürdid

Kaneelibasiilik on mõnusa basiiliku ja kaneeli maitsega ürt. Sobib kasutamiseks toorsalatites, õunapirukates või ahjuõunade valmistamisel, samuti köögivilja- ja kanavokkides ning hakklihakastmes. Jõulude ajal maitsesta kaneelibasiilikuga heledat glögi. Basiilikutel on seedimist soodustav toime, seetõttu sobivad eriti hästi piduroogadesse.

Sidrunbasiilik on värske basiiliku ja sidruni maitsega ürt. Sobib kõikjale, kuhu sobib sidrun: ahjukala, külmade kastmete, salatite, kana ja köögivilja, ahjukartulite täidiste, ürdijuustu, jookide, näiteks jäävee maitsestamiseks.

Pronksleht on dekoratiivse välimusega ja sobib hästi kaunistama jõuluroogi. Kasuta pronkslehte nagu peterselli - salatites ja suppides ning munatoitudes.

Hernevõrsed sobivad nii salatitesse, võileibadele kui ka toiduvalmistamisel, annab toidule dekoratiivse välimuse. On rikkad vitamiinide ja mineraalainete poolest. Haki hernevõrsed ja kuumuta kiirelt pannil, nii saab suurepärase lisandi kana- ja kalaroogadele.

Päevalillevõrsed on kerge ja maheda maitsega ning sobivad tervislikust toidust lugupidajatele. Sisaldavad palju mineraalaineid ja vitamiine. Soojade toitude valmistamisel lisa vahetult enne serveerimist.

Nisuoras on tõeline vitamiinipomm, see sisaldab A-, B-, C- ja E-vitamiine. Kasuta salatites, võileibadel ja suppides. Nisuorase mahlas on palju kaaliumi, magneesiumi, rauda, seleeni, tsinki, joodi. See aitab ennetada aneemiat.

Vesikressil on söödavad nii varred kui lehed. Pikantse ja värske maitsega ürt sobib liha- ja köögiviljaroogadesse, suppidesse ning salatitesse. 

Verev oblikas on kergelt hapuka maitsega ja sobib suurepäraselt kalaga, salatitesse, külmadesse kastmetesse ning toidu kaunistuseks.

Jääsalat, värske ja krõmps.