Korralikust pereautost võib küll mõelda kui vajalikust tarbeesemest, kuid mida rohkem lisandub perre liikmeid ja autos veedetav aeg pikeneb, seda enam saab sellest hädavajalikust tarbeesemest hoopis pere jaoks justkui teine kodu.

Me kõik soovime, et meie kodu oleks turvaline, mugav ja hubane. Täpselt sellised kriteeriumid on enamikul meist ka uut pereautot valides. Paljud meist on oma autot supermarketite ette parkides vaadanud naaberautost välja ukerdavaid väikelapsi ning juurelnud, kas ehk tuleks endagi auto välja vahetada, sest naabri oma paistab tõepoolest mugavama, ruumikama ja õdusamana.

Testime kuue Kia Eesti esinduses müüdava praegu populaarseima automudeli peal, mis on iga konkreetse auto plussid ja miinused. Eeldame oma katsetustes, et peres on kolm või enam last ning kasutame prooviks kahte turvahälli, kahte turvatooli ja turvavööistmeid, millest kõiki saab Kia autodesse paigutada mugava ISOfix-liidese abil. Autosalongi enda turvavöösid on tarvis kasutada vaid turvahällide ja turvavööistmete puhul. Katsetame just tagumiste istmete mahutavust, sest nii turvahäll, turvatool kui ka turvavööiste mahuvad kõigi autode kõrvalistmele nagunii. Milline Kia mudel sobib siis erinevate peremudelite ja koosseisude korral kõige paremini?

Meie katsetustest saab lühidalt teha vaid ühe järelduse – Kia on asjatundlikult mõelnud iga võimaliku peremudeli peale, mille liikmete arv on 2 ja 7 vahel. Kui oled väikelapse ema või isa, kellel on tarvis mugavalt autosse mahutada kaks täiskasvanut ja laps, soovitame Kia Rio’t või Kia Optimat. Kui sinu peres kasvab aga mitu last, kes on kõik erinevates vanustes ja erinevate vajadustega, siis miks mitte valida Kia Carens või Kia Sorento! Võid kindel olla, et kogu su pere saab kenasti viidud punktist A punkti B ning igaühel neist on teel olles piisavalt mugav ja hulganisti ruumi. Just nagu ühe pere teises kodus olema peabki!

Selleks aga, et teada, milline mudel ikkagi just sinu perele kõige ideaalsemalt sobib, tuleb autod ise üle vaadata. Kõigi mudelitega saad tutvuda Kia esindustes üle Eesti ja Kia kodulehel aadressil www.kia.ee. Kodulehe vahendusel saad panna ka kinni aja proovisõiduks ja veenduda ise, milline auto sinu ja sinu laste jaoks sobivaim on.

Kia annab ka kõigile oma sõiduautodele garantii 7 aastaks või 150 000 km läbimiseks. Seejuures on esimesed 36 kuud läbisõidupiiranguta.

1944. aastal asutatud KIA Motors Corporation on Korea kõige vanem autotootja. KIA 8 eri riigis asuvas 13 tehases toodetakse aastas kokku üle 2,1 miljoni sõiduki ning need müüakse ja hooldatakse 172 riiki katva diilerivõrgustiku kaudu. Alates 2006. aasta suvest kuulub Kia-Hyundai Grupp maailma kuue suurima autotootja hulka.

KIA Slovakkia tehas toodab autosid kõikide Euroopa edasimüüjate, sh Eesti, Läti ja Leedu jaoks. Tootmine algas Zilinas 2006. aasta detsembris ning tootmisvõimsuseks on planeeritud kuni 300 000 sõidukit aastas. Esimese mudelina jõudis 2007. aastal ka Eesti klientideni uus pereauto cee’d ning veidi hiljem linnamaastur Sportage.

Vaata testist pikemalt:
www.kia.ee