Rauno Volmar

Järgmise aasta 11. septembril tähistab helilooja Arvo Pärt oma 85. sünnipäeva. Piduliku juubeliaasta auks korraldab Eesti Ekspress koostöös dirigentide Kadri Hundi ja Kaie Tanneriga meeleoluka Arvo Pärdi lastelaulude õhtu. Kui mujal maailmas iseloomustatakse Pärdi loomingut eelkõige spirituaalse ja minimalistlikuna, siis tema lastelaulud näitavad, kui mitmekülgse heliloojaga tegelikult on tegemist. Arvo Pärdi lastelaulude kontsert avardab laste silmaringi, aga paneb sügavamalt hindama ka klassikalise muusika loojaid.

Esitusele tulevad laulud on Pärt kirjutanud ajavahemikul 1956–1970 enamasti näidenditele ja multifilmidele. Kontserdi ajal saavad lapsed vaadata ka Arvo Pärdi muusikaga multifilme „Aatomik“ ja „Väike motoroller“.

Pärdi loomingut kannavad ette Raadio Laulustuudio mudilaskoor, lastekoor, tütarlastekoor ja ettevalmistusrühm. Neid saadab instrumentaalansambel koosseisus: Mari Poll, Katariina Maria Kits, Johanna Vahermägi, Andreas Lend, Siim Selis, Madis Metsamart, Momir Novakovic, Heikko Remmel, Meelis Vind, Madis Kari. Sekka esitavad Arvo Pärdi instrumentaalpalu lastele noored Eesti interpreedid Uku Toots, Ingmar Poll, Theodor Teppo jt. Laval on külalissolist Susanna-Reti Räim.

Kontsert toimub 8. veebruaril Alexela kontserdimajas. Õhtut juhib Valter Soosalu. Kontserdi pileteid saab osta Piletilevist.