Foto: Sirli Raitma
Sirli Raitma fotoprojekt "EHA" on portreede sari, mille raames Raitma pildistab oma ema ebatavalistes olukordades, poosides ja riietuses. Vahetult enne sajandivahetust kolis Eha koos tütar Sirliga elama Londonisse. Lesestunud, epilepsia ja keelebarjääri tõttu kannatanud Eha hakkas 2015. aastal põdema depressiooni. Et ema halvast olukorrast välja tuua, tuli Sirli mõttele anda Eha elule uus eesmärk, millele keskenduda. Nii sündiski fotoprojekt "EHA".
Foto: Sirli Raitma

Mitu aastat ema Eha sulle nüüd modelliks on olnud?


Esimese pildi tegime 3 aastat tagasi. Taylor Wessing Portrait Prize konkursile saadetud pildid on kõik tänavu tehtud. Kolm pilti viiest pääses edasi teise vooru ja nendest kaks valiti näitusele, mis avatakse novembris National Portrait Gallery´s! (Hurrrrraaaaaa!)

Mida see konkurss sinu jaoks tähendab?


Taylor Wessing Portrait Prize tähendab mulle väga palju. Ma kolisin Londoni 2007 ja olen pea iga aasta seda näitust külastanud. Aastatega on kasvanud soov sellest konkursist osa võtta, kuid alles sellel aastal tundsin, et nüüd mul "võib-olla" on pilte mida sinna saata.

Oli väike lootus ka, et pääsed näitusele National Portrait Gallery´s?


Ma ei uskunud oma silmi! Tuhandete seast teise vooru jõudmine oli minu jaoks juba suur võit! Pisarad tulid silma. Panin e-maili kinni, siis tegin kohe uuesti lahti, et üle lugeda, kas ma sain ikka õigesti aru... Sain! Kallistasime ja kilkasime emaga nagu väiksed lapsed!

Mis edasi?


Mõtteid ja ideid on. Ainult aeg näitab, mis ja kuidas kõik välja kujuneb.
Foto: Sirli Raitma
Foto: Sirli Raitma
Foto: Sirli Raitma
Foto: Sirli Raitma