"ASJU TULEB VAADATA LÄBIVAADATULT": Tanel Kiik, daamid ja härrad. Foto: Henri-Kristian Kirsip

JAAN TOOTS VALITSUSSE Kuna jaanuaris leiab aset Pluuto ja Saturni konjunktsioon, on lootust, et ka Toompeal hakkavad puhuma uued tuled. Et aga kogu raskust mitte ainult planeetide õlgadele jätta, soovitame valitsusse tuua Jaan Tootsi - küll siis laguneb kõik, mis lagunema peab!

DRIVE-IN IS OUT! Keeleinspektsioon käskis Hesburgeril ingliskeelse Drive-In’i asemel kirjutada sildile „kaasaost“ või „sisse­sõidurestoran“. Kõlaks ju ilusasti puhtas eesti keeles: „Unustasin oma kaasaostud sisse­sõidurestorani väljakäiku!“

ENESEPEKSU UUS TASE Mitu Berliini tänavat nimetatakse ümber Aafrika aktivistide järgi, et meenutada linna elanikele Saksamaa koledat koloniaalset minevikku. Saksamaa koloniseeris Ida-Aafrikas mitu riiki miljonil ruut­kilomeetril 1880. aasta ja esimese maailmasõja vahel.

KULDSED JUHISED Nõukogude Liidu Kommunistliku Partei peasekretär Leonid Brežnev soovitas rahvale nälja ja puuduse vältimiseks: ökonoomika peab olema ökonoomne. Majandama peab majanduslikult. Sotsiaalminister Tanel Kiik omakorda teatab Õhtulehe vahendusel alko­aktsiisist rääkides, et „asju tuleb vaadata läbivaadatult“.