Peep Pree ja silikoonrinnad Foto: Anni Õnneleid

Pree soovis teletegijatelt teada, mis saab, kui kõik ei lähe plaanipäraselt, nagu kirurgias mõnikord võib juhtuda. Saatemeeskond kinnitas seepeale, et võimalikud probleemid avalikkuse ette ei jõua. Pree otsustas, et saate formaadis osalemine ei sobi talle eetilistel põhjustel ja ta lükkas pakkumise tagasi.

Pree lisab, et tal on mõneti hea meel, et ajakirjandus saate probleemidest kirjutas: „Inimesed saavad teada, millised ohud kaasnevad saates osalemisega ja mõningal määral ka ilukirurgiaga. Teisalt on kahju saates osalejatest, kelle õigusi on piiratud ebamõistlikult karmi lepinguga ja usaldust kuritarvitades.“

Pree märkis ka, et artiklis avaldatu ei olnud talle üllatus, sest talle on tuttav saate formaat, kus n-ö inetust pardipojast saab iluoperatsioonide abil imeilus luik. „Et saates kõik kenasti kulgeks, valib kirurg saatesse efektseid ja nn lollikindlaid variante. Nii nagu Eesti saates, ei saa ka Ameerika saates osalejad sageli kõige kallimaid ja paremaid valikuid, sest sageli piisab ju ka efektist,“ seisab Clinica Facebooki-lehel.